W czwartek, 13 marca grupa ?Płaszczki? była w bibliotece na bajkowo-baśniowych zajęciach. W krainie bajek wszystko się pomieszało, ale dzieci wykazały się świetną znajomością z z zakresu kanonu literatury dziecięcej i rozwiązały wszystkie zagadki i zadania: nie dały się zwieść ?pomylonym tytułom?, skojarzyły cytaty z pierwowzorem literackim, rozpoznały bajkowe postacie sugerując się jedynie niewielkim fragmentem ilustracji, pomogły Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli. Do świata baśni powróciła harmonia!
Galeria
Podczas realizacji marcowego tematu ?Co wiemy o dinozaurach? w grupie ?Płaszczki?, dzieci miały okazję bawić się z w ?Kodowanie na dywanie? z użyciem maty do kodowania i kolorowych kubeczków, rozwiązywać dyktando graficzne, tropić ślady dinozaurów, zabawić się w paleontologów żmudnie rekonstruujących szkielety dinozaurów. Ne zabrakło też ulubionych zabaw w kodowanie z użyciem ozobotów.
4 marca ?Płaszczki? kolejny raz wzięły udział w warsztatach z cyklu ?Podaruj chwilę?. Zajęcia te przybliżyły dzieciom trudności i problemy, z jakimi mierzą się osoby niewidome i słabo widzące. ?Płaszczki? poznawały alfabet Braille?a i posługując się nim dokonywały zapisu swoich imion. Było to zupełnie nowe doświadczenie!
11 marca w ramach uczestnictwa w projekcie edukacyjnym ?Wędrówka po świecie zawodów? grupa ?Płaszczki?odwiedziła Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 na ulicy Kapucyńskiej. Podczas znakomicie zorganizowanych zajęć dzieci zdobywały wiedzę z zakresu finansów: zarabiania pieniędzy za świadczoną pracę, oszczędzania, zwrotu pożyczonych pieniążków. Pobyt w szkole zakończyły zabawy animowane przez uczniów szkoły. Było wspaniale!
W ostatnim dniu lutego, w przedszkolu odbyły się fascynujące warsztaty chemiczne pod nazwą "Tęczowa chemia". W zajęciach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.
Dzieci miały okazję wcielić się w młodych naukowców i przeprowadzać eksperymenty z różnymi substancjami chemicznymi. Pod czujnym okiem prowadzącego pana Macieja z Naukoteki, obserwowały zmiany kolorów w probówkach wypełnionych sokiem z czerwonej kapusty. Taki sok jest świetnym wskaźnikiem pH i po dodaniu do niego różnych substancji (kwaśnych i zasadowych) zmienia swój kolor! I tak oto stworzyliśmy na warsztatach chemiczną tęczę.
Warsztaty były pełne barw, emocji i naukowych odkryć, a dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie podstaw chemii w przystępny i atrakcyjny sposób! Dziękujemy Panu Maciejowi za wspaniałe zajęcia!
W ramach dbania o zdrowie dzieci z grupy Rekinki mogły kosztować witaminek z naszego małego Zimowego ogródka, który w czasie zimowych ferii założyliśmy na parapecie okiennym. Kto ma ochotę może zajadać na kanapce listki rzeżuchy, zielone bączki cebulki albo natkę pietruszki. chętnych nie brakuje!
Lutowe tematy dotyczące zdrowia przeplatały się z innymi zajęciami np. zajmowaliśmy się BALEM w KRAINIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH. Matematyczne zajęcia nie muszą być nudne.
"Uhu ha, uhu ha, jaka zima zła". Delfinki zimy się nie boją i ze śniegiem chętnie się pobawią. Grupa Delfinki niezależnie od pogody korzysta z ruchu na świeżym powietrzu. A ile przy tym frajdy było! Zjazdy na jabłuszku, lepienie bałwana i jak przystało na dzielne dzieciaki, nie zabrakło bitwy na śnieżki.
Delfinki uczestniczyły 14 lutego w warsztatach ART-NUTKI. W czasie zajęć Delfinki dowiedziały się ciekawych rzeczy o miłości w świecie zwierząt. Bawiły się do skocznych piosenek oraz złożyły sobie życzenia z okazji Walentynek. Każdy przedszkolak wręczył serce wybranemu koledze i powiedział za co go lubi.
W lutym Delfinki rozpoczęły swoją przygodę z biblioteką miejską. Dowiedziały się jak można się zapisać oraz wypożyczać książki. Z niezwykłym podziwem przyglądały się ilości książek zgromadzonych w jednym miejscu. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, gdyż Pani Bibliotekarka opowiedziała nam legendę ?O krakowskich gołębiach?, a następnie każdego przedszkolaka pasowano na rycerza lub damę dworu.